![Bild på Sergej Teskeredzic [Tjänstledig]](https://images.teamtailor-cdn.com/images/s3/teamtailor-production/square_226-v4/image_uploads/d85bce1e-b527-455b-94c1-cf4e516d6bdd/original.jpeg)
Sergej Teskeredzic [Tjänstledig]
Senior Business Sales – SalesBerätta lite om dig själv?
Jag är en man i mina bästa år, bosatt i Luleå tillsammans med min fru och dotter. Jag har även en äldre son som har lämnat boet. Min genuina nyfikenhet är vad som gör att jag kommer till min rätta i möten med människor. Jag har lätt till garv och tar inte mig själv på för stort allvar. Egentligen är jag gymnasielärare i svenska och historia men det blev det inte så mycket utav. Telekom var roligare!
Varför jobbar du på Tell?
För att vi befinner oss på en intressant resa jag inte vill missa! Tell har ett väldigt brett spektrum av tjänster och produkter, vilket ger stor utvecklingspotential och – viktigast av allt – fantastiska möjligheter för våra kunder. Det känns som att vi formar framtidens telekom. Dessutom är det ett väldigt kul gäng av olika personligheter som gör jobbet roligare.
Att jag blir bjuden på cola zero dagligen av mina kollegor ger extra guldkant i vardagen!
Hur är man en bra kollega tycker du?
En bra kollega är lyhörd, ärlig och en bra förebild!
Om du fick välja en GIF, Vilken väljer du då?
